Cvičenie v nedeľu 8.11.2015 Bojovník I.

08.11.2015 15:45
Pozícia rozvíja svalstvo nôh, trupu aj paží. Natiahne časti tela, ktoré máme skrátené či stuhnuté, napríklad zo sedavého zamestnania: stehná, lýtka, členky, hrudník, celú chrbticu...
 
Čo si v pozícii uvedomiť:
Chodidlo prednej nohy je pevne v podložke. Predná noha je pokrčená v kolene tak, aby koleno nepresahovalo špičku, zostalo v pravom uhle a zachovala sa línia koleno − členok. Chodidlo zadnej nohy je nasmerované vpred, približne v uhle 45 stupňov. Snažte sa o dopnutie zadného kolena a zatlačenie celého chodila do podložky. (Kvôli lepšej stabilite a natočeniu panvy môžete nechať chodidlá od seba na šírku panvy.) Oba bedrové kĺby smerujú dopredu tak, aby bola aj celá panva takto otočená, čím sa vyrovná spodok chrbtice už od panvy. Celá chrbtica je vytiahnutá od trupu hore až po krčnú chrbticu. Hrudník je otvorený, brušné svaly a rebrá vtiahnuté, aby ste zabránili prílišnému prehnutiu krížovej časti. Ruky vzpažte, dlane jemne spojte, pričom ramená nechajte príjemne uvoľnené. Pohľad nasmerujte na dlane rúk, čím dosiahnete jemný záklon krčnej chrbtice.
 
Citát na nedeľu:
 
"Cesta môže byť dlhá, môže sa meniťa byť plná nebezpečenstiev. Oddýchni si ak musíš, ale nikdy sa nevracaj späť. Tvoj najbližší krok môže byť triumfom. Tvoj najbližší boj môže byť tvojím najväčším víťazstvom. Neprestávaj kráčať bojovník."

 

 

—————

Späť


Kontakt

Bc.Katarína Kubašková

AB-C Štúdio
Baťova ulička
Liptovský Mikuláš


0907 841 887