Cvičenie v nedeľu 27.9.2015 - Krvavý mesiac

27.09.2015 10:47
Pred pár týždňami sme sledovali na oblohe Modrý Mesiac. Samozrejme, farbu nezmenil, hovorí sa tak len úkazu, keď sa počas jedného kalendárneho mesiaca dostane Mesiac do splnu dvakrát. Stáva sa to len raz za tri roky, takže ide naozaj o jav hoden zmienky. A teraz je tu ďalší, tentokrát Mesiac Krvavý! A ten už veru bude vyzerať inak. O Krvavom mesiaci hovoríme, keď nastane počas splnu totálne zatmenie Mesiaca.  Zem sa dostane priamo medzi Mesiac a Slnko, takže odkloní slnečné lúče, tie na Mesiac dopadnú zlomené a on sčervenie. Jav by mal nastať o 04.47. Mnohí vo svojom živote tento zaujímavý úkaz uvidia po prvýkrát. Naposledy sme ho mohli vidieť pred 33 rokmi, v roku 1982.
 
Jedno je isté, nebeský jav, ktorého budeme v nedeľu svedkami, bude skutočne výnimočný. Nezabudnite si teda nastaviť budíky a pozorovať oblohu už od druhej hodiny ráno. Jav vyvrcholí o trištvrte na päť a skončí ráno o ôsmej. Ak teda nechcete ponocovať, vychutnať si ho môžete aj pri rannej káve.
 
Samozrejme, vždy keď sa deje niečo takto netradičné, prichádzajú konšpiračné teórie. Od roku 2012 sú s obľubou orientované na koniec sveta. A tomu sme podľa jednej z legiend práve oddnes bližšie. Od 23. do 28. septembra, kedy spln vyvrcholí, má prejsť okolo Zeme asteroid, ktorý môže našu civilizáciu celkom zničiť. Ďalšia teória je podložená Bibliou, podľa ktorej po takomto splne prichádza 7 rokov skazy. Vedci to, samozrejme, potvrdiť nemôžu, ale je pravda, že keď sa Mesiac takto priblíži k Zemi, tak je vyššie riziko zemetrasení a sopečnej aktivity.
 
A my si dnes na hodine poweryogy uctíme Krvavý mesiac mesačnými zostavami.
 
Citát na nedeľu: 
 
"Vždy choď za svojou túžbou. Nikdy sa nepýtaj, či je reálna, alebo nie."
 

 

—————

Späť


Kontakt

Bc.Katarína Kubašková

AB-C Štúdio
Baťova ulička
Liptovský Mikuláš


0907 841 887